Την Κυριακή 28 Ιανουαρίου 2024 και ώρα 11.00 στο Πολιτιστικό Κέντρο Γουμένισσας θα διεξαχθεί η καθιερωμένη εκδήλωση-γιορτή των Γραμμάτων και των Τεχνών προς τιμήν του έργου των Τριών Ιεραρχών από τον Ποντιακό Σύλλογο Γουμένισσας. Στην εκδήλωση θα βραβευτούν οι αριστούχοι απόφοιτοι (ακαδημαϊκό έτος 2022-23) των σχολικών μονάδων Γουμένισσας. Στην εκδήλωση θα συμμετέχει το τμήμα ορθοφωνίας του Συλλόγου Τεχνών «Μουσών Δράσις». Η παρουσία σας θα μας τιμήσει ιδιαίτερα.
Εκδήλωση για τον εορτασμό των Τριών Ιεραρχών
![](http://goumenissa.eu/blog/wp-content/uploads/2024/01/27.jpg)