Ο Δήμαρχος Κιλκίς Δημήτρης Κυριακίδης ανταποκρινόμενος στην πρόσκληση του Διοικητή της 71ης Αερομεταφερόμενης Ταξιαρχίας ‘’Πόντος’’ συμμετείχε σήμερα στην Ημέρα Διακεκριμένων Επισκεπτών της πολυεθνικής άσκησης ‘’Talos – 22’’ που πραγματοποιήθηκε στο Εθνικό Πρότυπο Κέντρο Εκπαίδευσης Αγώνα σε αστικό περιβάλλον, στην Αργυρούπολη. Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης οι συμμετέχοντες με προεξάρχοντα τον Υφυπουργό Εθνικής Άμυνας Νίκο Χαρδαλιά παρακολούθησαν την άσκηση του πολυεθνικού μηχανισμού μάχης HELBROC BG, ο οποίος αποτελεί στρατιωτική δύναμη ταχείας αντίδρασης, για την αντιμετώπιση καταστάσεων κρίσης. Στην άσκηση συμμετείχαν η Ελλάδα ως έθνος πλαίσιο, η Βουλγαρία, η Ρουμανία, η Κύπρος, η Σερβία και η Βόρεια Μακεδονία.
Σχετικές δημοσιεύσεις
-
Καταγγελία-Εσωτερική διασπορά Covid-19 του Νοσοκομείου Κιλκίς.
Σας ενημερώνουμε ότι αφότου έκλεισε το τμήμα Covid-19 στο Νοσοκομείο Κιλκίς, τον Απρίλιο του τρέχοντος -
47α Θεοτόκεια 2024 / Πρόγραμμα
Π Ρ Ο Γ Ρ Α Μ Μ Α ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ Από 12 έως 18 -
11/07/2024 Maria Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πανήγυρις Ἰεροῦ Κοινοβίου Ὁσίου Νικοδήμου Πενταλόφου
Πανήγυρις Ἰεροῦ Κοινοβίου Ὁσίου Νικοδήμου Πενταλόφου
ΙΕΡΑ ΠΑΝΗΓΥΡΙΣ ΙΕΡΟΥ ΚΟΙΝΟΒΙΟΥ ΟΣΙΟΥ ΝΙΚΟΔΗΜΟΥ (ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΣ ΠΑΙΟΝΙΑΣ) 14 ΙΟΥΛΙΟΥ